Best Sounding Guitars

... špičkové kytary nesoucí známku precizní ruční práce

Kytary - základní modely (tvary korpusu)

Kytary značky BSG nabízíme ve všech kombinacích námi používaných materiálů (dřev) a tvarů v celomasivním v provedení (masívní přední deska, boky i zadní deska). Uvedené nástroje jsou pouze příkladem naší produkce. Vždy jsou možné speciální variace dle přání zákazníka.

 

 

Dreadnought

Standardní "bluegrassový" model kytary s pevným, silným zvukem. Výrazné basy se dobře pojí s průraznými vyššími tóny. Pro svůj pevný a silný zvuk, vyhledávaný model kytary především pro hru trsátkem. Základní model je bez výkroje. Kytary Dreadnought vyrábíme ve všech nabízených materiálech. Menzura je 648 mm a možné je také provedení jako 12strunná verze.

zobrazit více info »

 

Dreadnought - BSG Guitars

 

OM

OM nebo také Orchestra model nabízí ojedinělou kombinaci provedení. Spojením delší menzury 648 mm s menším korpusem se tento model kytary stává velmi citlivým a dobře hratelným nástrojem. Zvuk je vyvážený s výraznými vyššími středy, kdy basy tolik nezahlcují jednotlivé tóny nástroje. Menší objem korpusu kytary umožňuje pohodlnou hru. Tento model je velmi oblíbený u hráčů používající prstovou techniku. Vyrábí se ve všech nabízených materiálech, velmi často s provedením hlavice „slotted head“.

zobrazit více info »

 

OM - BSG Guitars

 

Grand Auditorium

Klasický "bluesový" model kytar s lahodně barevným zvukem a širokým spektrem tónu. Velmi vyvážené basy, středy i výšky. Vhodný nástroj jak pro hru trsátkem tak pro hru prsty. Základní model kytary je bez výkroje. Modely jsou vyráběny s rovně zakončenou i klenutější "G" style hlavicí. Rovněž je možné provedení hlavice – slotted head. Vyrábí se ve všech nabízených materiálech. Menzura je 648 mm a možná je také 12strunná verze.

zobrazit více info »

 

Grand Auditorium - BSG Guitars

 

Grand Jumbo

Kytary někdy také nazývané „Super Jumbo„ Větší objem korpusu těchto kytar nabízí širší spektrum a barevnost hlubších tónu. Má velmi pevný a silný zvuk v basech doplněný výraznými středy s brilantními výšky. Tento model kytary je také velmi oblíbený jako 12stunná verze. Vyrábí se ve všech nabízených materiálech. Menzura je 648 mm.

zobrazit více info »

 

Grand Jumbo - BSG Guitars

 

A pro

Kytara této řady má vyvážené zvukové spektrum. Kytary jsou vyráběny pouze s výkrojem. Lehce asymetrický korpus s prodlouženým hmatníkem a oválným otvorem v horní desce dodává tomuto modelu kytar osobitý vzhled s možnost hry až do druhé oktávy. Menzura je 648 mm.

zobrazit více info »

 

A pro - BSG Guitars

 

Parlor

Nejmenší námi vyráběný korpus, který se v současné době stává velice oblíbený a polulární, převážně mezi hráči používající prstovou hru. Tento model kytary se vyznačuje velice výrazným a jasným zvukem ve výškách a vyšších středech s příjemnými basy a překvapí svou hlasitostí na tak malý objem korpusu. Model kytary Parlor má krk napasovaný na 12. pražci s kratší menzurou 629 mm. Většinou je vyráběn s okénkovou hlavicí (slotted head) a je použita menší, rovná (vintage) kobylka. U tohoto modelu nelze vyrobit výkroj.

zobrazit více info »

 

Parlor - BSG Guitars

 

OOO

Jedná se o model, kde je krk napasovaný na 12. pražci se standardní delší menzurou 648 mm. U tohoto modelu kytar se většinou vyrábí okénková hlavice (slotted head stock) a nabízíme dvě různé kobylky – vintage, menší rovnou kobylku a nebo modernější, kterou používáme u ostatních modelů. Model OOO má vyvážený, pevný zvuk, z důrazem na nižší středy a je vhodný jak pro hru trsátkem, tak i prsty. U tohoto modelu kytary nelze vyrobit výkroj.

zobrazit více info »

 

OOO - BSG Guitars

Kytary - další možné modifikace modelů

Základní nabízené modely kytar BSG (viz výše) můžeme ještě na přání vyrobit v následujích modifikacích.

 

12strunky

U našich dvanáctistrunných kytar můžeme využít většinu našich modelů (tvarů korpusů). Většinou používáme kytary Grand Jumbo, Grand Auditorium a nebo Dreadnought. Menzura dvanáctistrunných kytar je 648 mm a šířka nultého pražce standardně 48 mm nebo dle přání zákazníka.

zobrazit více info »

Acoustic Bass

Pro naše akustické baskytary využíváme model (tvar korpusu kytary) GJ – Grand Jumbo. Menzura kytar Acousti Bass je 860 mm a krk je napasovaný na 17. pražci. Tato kytara (baskytara) je také zajímavá oválným resonančním otvorem…

zobrazit více info »

Baritone

Menzura našich Baritonových kytar je 700 mm. Pro tyto nástroje využíváme nejčastěji model kytar (tvar korpusu) Grand Jumbo aby se dosáhlo opravdu silného a pevného zvuku v basech. Použití různých typů strun umožní otevřené ladění kytar Baritone.

zobrazit více info »

Fanfret (Multiscale)

Menzura našeho standardního “Fanfret” modelu kytar je 630 mm / 660 mm. Nejčastěji pro tento nástroj využíváme model kytary (tvar korpusu) GA - Grand Auditorium. Fanfret (Multiscale) se opravdu širokým zvukovým spektrem s důrazem na výšky a basy. U tohoto modelu kytary vyrábíme odlišný tvar hlavice a kobylky, abychom podtrhli osobitý design celého nástroje.

zobrazit více info »

Nylon Strings (Crossover)

Nylon Strings (Crossover) je variace na “klasickou” kytaru, kombinující prvky z modelů na kovové struny. Konstrukce a žebrování vychází z klasické kytary, ale širší hmatník má radius a krk využívá standardní kovové výztuhy s možností seřízení. Pro tyto nástroje využíváme modely kytar (tvary korpusu) OM a nebo GA (Gradn Auditorium). Krk je většinou pasovaný na 12. pražci s menzurou 648 mm. Varianta kytary se standardním 14. pražcovým krkem je ale také možná.

zobrazit více info »

Kontaktní informace

 


BSG Musical Instruments s.r.o.
Jiráskovo náměstí 272
564 01 Žamberk, Česká Republika
GPS: 50.0885294N, 16.4675547E
zobrazit na mapy.cz »

e-mail: info@bsguitars.cz

tel./fax: +420 465 613 560